Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ALTIN FONLARI---GENEL

(03-06-2021 Saat:14:03 PM)zenci42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  abd reel getiride bir değişiklik yok  reel getiri .................altın nötr.......yarın tarım dışı istihdam var...volalite olabilir...

yarın abd enflasyon açıklanacak...16 haziranda da powel konuşacak....bu dönemde volalite sedat peker moduna geçecek...özgür hatipoğlu son videosunda SAT tarafında(ama kesin konuşmuyor) ,manukyan üstad nötr sadece düzeltme olsa da yukarı bakıyor(kesin yukarı diyor satır arası)....

GELECEK VERİ VE POWEL konuşması altın için pozitif yada negatif kırılım yapacak diyen üstadlar var twitterda (düzeltme olarak görmeyen)....

mevcut pozisyonumdan dolayı ben yukarı taraflı bir kırılım bekliyorum....petrolde ve altında ve euro/usd hep birlikte yukarı, DXY de 85'leri bekliyorum yılın geri kalanında... (sallıyorum)....petrolde 80 dolar....ons altında 2300....euro/usd de 1,25-1,30 ve dxy^de kalıcı olmasa da 85 leri bekliyorum..brexit muhabbetinde olduğu gibi yok tapering,yok abd faiz arttırırmı vs vs vs ...çok sıkılacaz valla...

abd 10 yıllık  reel getiri   - 0,83 de...haziran başından bu tarafa değişiklik pek yok...bakalım yarın ve gelecek hafta sonrası reel getiri nereye evrilecek...
Bul

reel getiri -93 lerde...ons altın 1900....
Bul

(11-06-2021 Saat:08:28 AM)zenci42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  reel getiri -93 lerde...ons altın 1900....

reel getiri -83 lerde...ons altın 1780... Smile

https://www.treasury.gov/resource-center...=realyield
Bul

ons altın 1770--1790 arasına iyice sıkıştı....ya herro ya merro durumunda...''az bir karla da olsa çıkmak'' moral motivasyon anlamında bana daha iyi olacağını düşündüğüm için fonlarıma  satış verdim...1810--1830  üzeri atlarsa ve kalırsa  1850---1880---1930---1960 dirençleri var...hiç belli olmaz direk 1930 a kadar bile çıkabilir...REEL GETİRİ ile korelasyonu var denilse de son hareketi hiç anlaşılamadı..dışarıdan biraz seyretmek ve 1930 üzeri kalıcı olursa mallanmak bana doğru olacak psikolojik açıdan... Idea
Bul

Bul

Altın fiyatı, enflasyona göre düzeltilmiş 10 yıllık Hazine getirilerini oldukça yakından takip etmeye devam ediyor.

reel getiriler bütün vadelerde düşerken ons altında tık yok...   ( cuma hariç)

https://www.treasury.gov/resource-center...&year=2021
Bul

özgür hatipoğlu  1830 a kadar gelir diyor....bu akşam fed tutanakları var....volalite yaratacaktır...orta uzun vade yön hala belirsiz ve stress verici... Angry
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi