Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Garanti Bankası değişken fon alımı

Merhaba,
Bugün Garanti Bankası internet hesabında yatırım fonu hesabımı açtım, 1-2 güncellenmesi gereken bilgiyi şubeden güncelledim. Deneme amaçlı 100 tl hesaba atıp tacirler değişken fon aldım ancak nemalandırma için gpy 2. para fonu piyasası fonu alınamadığı işleminiz gerçekleşmeyecek en az 17 adet almanız gerek gibi bi uyarı çıktı. Devam ettim ancak kurucu fon Garanti Portföy olarak gözüküyor. Ancak hesap hareketinden Tacirler portföy nemalandırma olarak gözküyor. Sanırım aynı gün içinde hesaba geçmediği için banka değerlendirmek için(nemalandırma) Tacirler portföy hesabına geçene kadar kendi blokeli tutuyor. Ekran görüntüleri paylaşıyorum. Bankalara enpara.com hariç pek güvenemiyorum, ilk denemem hatalı işlem yapmak istemiyorum. Kişisel bilgi içermediği için ve sembolik rakamlar olduğu için ekran görüntülerini paylaşıyorum.
Garanti bankası kendi portföyünde tutma sebebi; tacirler portföyüne sonraki gün geçene kadar nemalandırma yapmış kısaca diyebilir miyiz?
Kolay gelsin.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Bul

Bende ziraat üzerinden alıyorum fonları ziraat bankası da bazı alış emirlerinden sonra parayı repoya alıyor bazı emirlerinde yapmıyor.
Bir ay kadar önce yaptığım bir alışta 1 gün sonrası için repoya aldı parayı, aynı fondan geçenlerde yine aldım orda repo yapmadı
Bunun ayrımı nasıl yapılıyor bende çözemedim.
Ama sonuç olarak o para senin paran
1000 liralık alış girdin repo yaptı veya sendeki gibi para piyasası fonu aldı ertesi gün para 1001 lira oldu diyelim o 1lira senin, bankanın herhangi bir kesintisi yok
Bul

aktardı parayı dün sağol. 72,19du, marjda blokeli tutmuştu 18 lira kadar. 75,79 tl toplam çekmiş şu an. kalanı da iade etmiş.
Bul

Fon alımını bekleme süresinde bankanız kendi fonunda parayı değerlendirmeye alıyor olayın özeti bu
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi