Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

yabancı hisse fonları hakkında

Piyasamızda hangi portföy yönetim şirketlerinin yabancı hisse fonu var?
Bul

(06-11-2020 Saat:22:48 PM)malibilicii Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Piyasamızda hangi portföy yönetim şirketlerinin yabancı hisse fonu var?

Ak Portföy, İş Portföy, Yapı Kredi Portföy ve Gedik Portföy
Bul

Doğrudan yabancı ülkedeki fonlara yatırım yapma olanağı sunan aracı kuruluşlar hangileri?
Bul

(06-04-2021 Saat:10:01 AM)Erman Kaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Doğrudan yabancı ülkedeki fonlara yatırım yapma olanağı sunan aracı kuruluşlar hangileri?

Türkiye dışında kurulmuş bir yatırım fonundan (YF) kurulduğu ülkede oturma izniniz yoksa ya da o YF SPK'dan Türkiye'de satış izni almamışsa - ki böyle çok az yabancı yatırım fonu var - pay alamazsınız. Ama yabancı borsa yatırım fonlarından (BYF), hisse gibi işlem gördükleri için, Türk ya da yabancı bir borsa aracı kurumu ("aracı kurum") üzerinden pay almanız mümkün.

Yabancı bir BYF'den pay alabilmek için bu BYF'nin kote olduğu borsada işlem olanağı sağlayan bir aracı kurumda hesap açtırmanız gerekiyor. Büyük ve orta boy bankaların aracı kurum iştirakleri dahil bir çok yerli aracı kurumun belli yabancı borsalarda işlem olanağı sağlayan platformları var. Borsa aracı kurumlarını arayarak ya da internet sitelerine bakarak böyle bir hizmet sunup sunmadıklarını öğrenebilirsiniz. Belli bir düzeyde İngilizce'niz varsa bazı yabancı aracı kurumlarda internet üzerinden hesap açtırmanız da mümkün. Türkiye'deki tüm borsa aracı kurumlarının iletişim bilgilerine KAP üzerinden ulaşabilirsiniz.

Eğer yabancı BYF'ler ilginizi çekiyorsa bir süre önce yazdığım şu yorum da belki size yardımcı olabilir.

Alper

Hamiş: Sorunuz herhangi bir konunun en üstteki sorusuyla doğrudan ilgili olmadığında sorunuzu yeni bir konu içinde yöneltirseniz daha iyi olur. Böylece yanıtı bilenlerin sorunuzu görme ya da aynı konuyu merak edenlerin varsa sorunuza yanıtı bulma olasılığı artar.

Sorumu yeni bir başlıkta yeniden sordum. Teşekkür ederim.
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi